Colegiul National “Ion Creanga“
Sala de curs
Pre­mi­ile nu ne ocolesc!
cu Exce­lenta Sa Ambasadorul Japoniei la Bucuresti
cu Exce­lenta Sa Ambasadorul Japoniei la Bucuresti
cu Exce­lenta Sa Ambasadorul Marii Britanii
cu Exce­lenta Sa Ambasadorul Marii Britanii

Admitere

20192020 ADMITERE

CLASA a IX-​a A

PRO­FIL REAL

SPE­CIALIZAREA MATEM­AT­ICA INFORMATICA

INTEN­SIV INFORMATICA

AN SCO­LAR 20192020

NR

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

NOTA

ADMITERE MATEM­AT­ICA

MEDIA MATEM­AT­ICA

V-​VIII

CRI­TERIU

1

NICA RI HORIA-​ALEXANDRU

9.40

10

9.875

9.9375

2

GEORGESCU MG IOAN PAVEL

9.29

9.8

10

9.9

3

GHE­O­RGHE I IZABELA GABRIELA

9.28

9.75

9.875

9.8125

4

CENUSĂ C DANIELA

9.59

9.55

9.875

9.7125

5

TIM­IŞESCU A ŞTE­FAN ADRIAN

9.30

9.5

9.875

9.6875

6

ENE EI OVIDIU VLAD

9.20

9.45

9.875

9.6625

7

BĂLĂCEANU VD MIHAI

9.28

9.3

10

9.65

8

STÎNGĂ G ALEXAN­DRU IONUŢ

9.65

9.25

10

9.625

9

ANDRONACHE O ANA

9.51

9.6

9.5

9.55

10

NICA I IUSTIN GABRIEL

9.50

9.25

9.75

9.5

11

GHE­O­RGHE M VIC­TOR GABRIEL

9.26

9.6

9.375

9.4875

12

STAN A MĂDĂLINA VALENTINA

9.20

8.95

10

9.475

13

COJOACĂ D ALEXANDRU

9.30

9.15

9.75

9.45

14

BURGHE­LEA MD ROX­ANA GEORGIANA

9.45

9.1

9.75

9.425

15

STO­ICA I ALEXAN­DRU SILVIU

9.36

8.85

10

9.425

16

COVEI DP DARIA

9.39

9.65

9.125

9.3875

17

POPESCU EC MATEI ŞTEFAN

9.29

9.65

9.125

9.3875

18

BOTEA A ALEXIA ANASTASIA

9.21

9.1

9.625

9.3625

19

VEISA MI RADU GEORGE

9.48

9.6

9

9.3

20

BULAI O VICTOR

9.22

9.45

9.125

9.2875

21

EREMIA F ANDREI ROBERT

9.22

8.75

9.625

9.1875

22

BRATU D EDUARD

9.25

8.6

9.75

9.175

23

DAN PM ALEXAN­DRU CĂTĂLIN

9.20

8.9

9.25

9.075

24

NEC­ULA I MIHAIL

9.21

9.15

9

9.075

25

MIHAI A ANDREEA CORINA

9.23

8.65

9.375

9.0125

26

MIHU T ADRIANA

9.25

8.9

9.125

9.0125

27

HOZA VM ALEXANDRU

9.20

9.27

8.75

9.01

28

ŞTE­FAN F ANDREI COSMIN

9.23

8.7

9.25

8.975

CLASA a IX-​a B

PRO­FIL REAL

SPE­CIALIZAREA MATEM­AT­ICA INFORMATICA

BIL­INGV LIMBA ENGLEZA

AN SCO­LAR 20192020

NR.

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

1

BĂR­BULESCU CN LUCA DAVID

9.22

2

BLAGOCI I CRIS­T­IAN SORIN

9.45

3

BOANŢĂ A ANDREI

9.48

4

CAP­BUN R ANDREEA ROMINA

9.20

5

CHIRIAC A ILINCA THEODORA

9.22

6

CON­DEI I FELIX OCTAVIAN

9.21

7

DIANCU M ANDREI GEORGIAN

9.20

8

FILIP L MATEI ALEXANDRU

9.48

9

GĂVAN G ANDREI

9.44

10

GHE­O­RGHE IC ȘTE­FA­NIA BIANCA

9.34

11

HĂLĂLĂU FR FLORIN FELIX

9.24

12

HON­CIU IA MARIA ALEXANDRA

9.23

13

IANCU A IGOR

9.35

14

ILI­ESCU IC LUCAS RAUL

9.32

15

MAH­FOUZ J VIC­TOR ALI

9.26

16

NEAGU TI ANDREI CRISTIAN

9.75

17

NICO­LESCU M ANTONIA

9.24

18

OLTEANU C ȘTE­FAN DANIEL

9.23

19

PANAIT DC ANA TEODORA

9.21

20

PLUTĂ M TUDOR

9.21

21

PORUMBIŢĂ M ALEXIA MARIA GABRIELA

9.49

22

SEICEAN CV OANA MEDEEA

9.29

23

TOMA O IOANA

9.31

24

ȚÎNŢAR MD BIANCA ELENA

9.27

25

VEL­CEA C ALEXANDRA

9.31

26

VOICU M DARIA IOANA

9.80

27

VOVEC CA ELENA ANA MARIA

9.31

28

ZOTESCU I MIH­NEA IULIAN

9.21

CLASA a IX-​a C

PRO­FIL REAL

SPE­CIALIZAREA MATEM­AT­ICA INFORMATICA

AN SCO­LAR 20192020

NR

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

NOTA

ADMITERE MATEM­AT­ICA

MEDIA MATEM­AT­ICA

V-​VIII

CRI­TERIU

1

ANTON VC ROBERTO VALENTIN

9.24

2

BĂDICI F BOG­DAN ANDREI

9.23

3

CER­NAT GH MIH­NEA ȘTEFAN

9.30

4

CÎMPU D MON­ICA ALEXIA

9.21

5

CON­STAN­TIN P MARIA

9.42

6

CRĂ­CI­UNEANU A ALEXIA ANDREEA

9.24

7

DĂBULEANU DA ALEXANDRU

9.36

8

GHENOIU CC TUDOR ȘTEFAN

9.19

9

8.75

8.875

9

GHIŢĂ G LUCIA ELENA

9.22

10

ION­IȚĂ N ANTO­NIA RALUCA

9.20

11

MANU MG MIHAI VLADUȚ

9.19

8.8

8.75

8.775

12

MATEI ANA TEODORA

9.19

13

MILI­GANU MC ALEXIA OANA

9.20

9

8.875

8.9375

14

OROS OC ADINA MIHAELA

9.25

15

PENCU D PAOLA FRANCESCA ELENA

9.26

16

PETRE SL MARIA ALEXANDRA

9.28

17

PETRESCU I ADRIAN GABRIEL

LOC SPE­CIAL

18

POPA M MAR­IUS BOGDAN

9.25

9.15

7.5

8.325

19

POPESCU VC ANDREI CRISTIAN

9.20

8.7

8.375

8.5375

20

PREDA G MELISSA ANDREEA

9.27

21

RADU LG IOANA MARIA

9.27

22

RĂD­ULESCU V DARIA ANA MARIA

9.23

9.15

8.125

8.6375

23

SANDU N ALEXAN­DRU ŞTEFAN

9.23

9

8

8.5

24

STANCA F GEORGE ALEXANDRU

9.19

9.2

8.5

8.85

25

SURUGIU CN KATA­RINA CRISTINA

9.19

26

ŢÂN­TEA SI ALEXANDRU

9.25

8.5

9.25

8.875

27

TĂTARU G ANDREI

9.40

28

TIN­DECHE P ALEXANDRU

9.22

29

VLĂDICĂ GA ȘTEFAN

9.25

30

ZOSIM V TUDOR STEFAN

LOC SPE­CIAL

CLASA a IX-​a D

PRO­FIL REAL

SPE­CIALIZAREA STI­INTE ALE NATURII

LB. ENGLEZALB.FRANCEZA

AN SCO­LAR 20192020

NR

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

MEDIE

VI-​VIII

FIZ­ICA

MEDIE

VII-​VIII

CHIMIE

MEDIE

V-​VIII

BIOLO­GIE

MEDIE

CRI­TERIU

1

BADAGHI-​NAMILEH H ROXANA

9.13

2

BOURE­ANU OD TUDOR

9.14

9.833333

8.25

7.875

8.652778

8.896389

3

BRE­TAN AP COSMINA

9.17

4

CÂRSTOIU D ANDREI

9.16

5

CAZANGIU V MARIA ELVIRA

9.3

6

CHIR­ILĂ CI ALEXAN­DRA CRISTINA

9.25

7

COR­NACIU EV LUCA ALEXANDRU

9.16

8

DADILOVEANU D VLAD TUDOR

9.17

8.5

7

9.25

8.25

8.71

9

DAN M MARIA

9.23

8.833333

9

9.75

9.194444

9.212222

10

DINCĂ G RAMONA IOANA

9.23

11

DIN­CULESCU LV MARIA DARIA

9.25

12

DINU C IOANA CRISTIANA

9.13

13

DOBRILĂ M VIC­TOR MIHAI

9.16

9.5

7.75

9.5

8.916667

9.038333

14

DOMENIC I ANA MARIA

9.24

15

DRĂGHICI I INGRID ANA MARIA

9.15

16

FLO­REA M EVA MARIA

9.15

9.166667

9

9.625

9.263889

9.206944

17

HAIDUCU NM ISABELA IONELA

9.25

18

ILI­ESCU AC BOGDAN-​GABRIEL

LOC SPE­CIAL

8.833333

10

9.125

9.319444

9.094722

19

KEITA M ERIN ANAUEL

9.16

8.5

9.25

10

9.25

9.205

20

MARIN M GEOR­GIANA ALEXANDRA

LOC SPE­CIAL

21

OLARIU R DENISA ALEXIA

9.13

22

PÂR­CĂLABU VM BEAT­RICE ANDREEA

9.13

8.5

9.5

9.625

9.208333

9.169167

23

RUSU L MIHAI RĂZVAN

9.13

24

STAICU T MARIA ALEXANDRA

9.2

25

STANCU D MIH­NEA ALEXANDRU

9.16

26

TRUPINĂ L ANA ALEXANDRA

9.22

8.166667

8.25

9.625

8.680556

8.950278

27

UNGURE­ANU GM MARIA EMANUELA

9.15

28

VASILE S ȘTE­FAN ANDREI

9.17

29

VREME I CRISTIAN

9.31

CLASA a IX-​a E

PRO­FIL REAL

SPE­CIALIZAREA STI­INTE ALE NATURII

LB. ENGLEZA-LB.JAPONEZA

AN SCO­LAR 20192020

NR

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

MEDIE

VI-​VIII

FIZ­ICA

MEDIE

VII-​VIII

CHIMIE

MEDIE

V-​VIII

BIOLO­GIE

MEDIE

CRI­TERIU

1

MANEA N MARIA ILEANA

9.49

10

10

9.875

9.958333

9.724167

2

SĂN­D­ULESCU M GABRIELA BEATRICE

9.31

10

10

10

10

9.655

3

PARPALE N DAN NICOLAE

9.16

10

10

10

10

9.58

4

URLAN VR MARIA

9.19

9.833333

10

10

9.944444

9.567222

5

ALEXAN­DROAEI RD PETER MATYAS

9.29

10

9.75

9.75

9.833333

9.561667

6

PIETRARU C ANA MARIA

9.17

9.833333

10

10

9.944444

9.557222

7

CRISTEA D ALEXAN­DRU PATRIC ȘTEFAN

9.16

9.833333

10

10

9.944444

9.552222

8

STĂ­NESCU V DAVID MIHAI

9.18

10

9.75

10

9.916667

9.548333

9

RAICIU BM ALESSIA MARIA

9.16

10

9.75

10

9.916667

9.538333

10

STĂN­CI­ULESCU CG VLAD ANDREI

9.14

10

9.75

10

9.916667

9.528333

11

SERGIU Ş ŞTE­FAN CRISTIAN

9.17

9.833333

9.75

10

9.861111

9.515556

12

RĂDUȚĂ C DARIA MARIA

9.16

10

9.5

10

9.833333

9.496667

13

ALIS­TAR VI NICO­LAI ALEXA

9.15

10

9.5

10

9.833333

9.491667

14

NICO­LAE M MIHAELA

9.23

10

9.25

10

9.75

9.49

15

LUȚAI C ANA MARIA

9.13

10

9.5

10

9.833333

9.481667

16

CĂLDĂRARU M RADU THEODOR

9.17

10

9.75

9.625

9.791667

9.480833

17

GHINDĂ G ALEXAN­DRA MARIA

9.18

9.833333

9.5

9.875

9.736111

9.458056

18

JUMARĂ GA ANDREEA LIVIA

9.14

9.333333

9.75

10

9.694444

9.417222

19

BOANŢĂ RC MARIA

9.16

9.333333

9.75

9.875

9.652778

9.406389

20

BUZATU M VLADUŢ EDUARD

9.14

10

9

10

9.666667

9.403333

21

STER­IAN I ANDREI

9.23

8.833333

9.75

10

9.527778

9.378889

22

GHIBA A ALEXAN­DRA MARIA

9.16

9.833333

9

9.875

9.569444

9.364722

23

MIHA­LACHE ME DANIELA ISABELA

9.23

9.833333

8.5

10

9.444444

9.337222

24

CAR­VACI IC CARINA MARIA

9.13

9.333333

9.25

10

9.527778

9.328889

25

IONESCU M MIHAI

9.18

9.666667

9.25

9.25

9.388889

9.284444

26

ANGE­LESCU M MATEI

9.18

9.666667

8.75

9.625

9.347222

9.263611

27

MARIN C TEODORA

9.6

8.666667

8

10

8.888889

9.244444

28

METE­LEAUCĂ G DAMIAN

9.18

9.166667

9

9.625

9.263889

9.221944

CLASA a IX-​a F

PRO­FIL UMANIST

SPE­CIALIZAREA FILOLOGIE

LB.ENGLEZA-LB.FRANCEZA

AN SCO­LAR 20192020

NR.

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

1

BURLACU R ALEXAN­DRA IOANA

8.89

2

CHIR­ILĂ MB DARIA ANDREEA

8.89

3

CON­STAN­TIN V MIRUNA ALEXANDRA

8.90

4

CRĂ­CIUN PG CRISTINA ALINA

8.91

5

DOROBANȚU SC RADU

8.95

6

DOȚE D MIRIAM

8.89

7

EMANOIL E ANA ELISA

8.89

8

ENCICĂ P VIVIANA MARINA

9.03

9

GAVRILĂ S ADRIAN NICOLAE

8.91

10

GEORGESCU CD IUNIA-​DARA

8.93

11

IUSUF S ELIF FERDA

9.11

12

MĂN­TESCU M GIU­LIA ECA­TE­RINA MARIA

9.12

13

MĂRGĂRIT A COS­MIN ANDREI

8.92

14

MIHĂILESCU D MIRIAM JAS­MINE CHRISTINE

9.00

15

MORARIU DN ALESSIA IOANA

9.03

16

NEDELUȘ C ANDREEA MARIA

8.92

17

NEGRU M MATEI-​ALEXANDRU

LOC SPE­CIAL

18

NICU I VALENTINA IOANA

8.94

19

OBREJA MC ANA MARIA BIANCA

8.92

20

PIGOI ŞG LOUIS ŞTEFAN

8.93

21

SAVA DF MIHNEA

8.89

22

ŞER­BAN AV IRINA MARIA

8.92

23

STAICU C ANDREEA ANDRADA

8.90

24

STAN TRICĂ I CARINA ANDREEA

8.90

25

ȚERU A TEODORA

8.91

26

TOMESCU M LAU­RENŢIU CRISTIAN

LOC SPE­CIAL

27

TOȘA DG IOANA GABRIELA

8.95

28

UDREA I IOANA ALEXIA

9.01

29

VĂDUVA M MARIA VALENTINA

8.91

30

WILLIE FYM FREDRICKA KEBEH

8.91

CLASA a IX-​a G

PRO­FIL UMANIST

SPE­CIALIZAREA FILOLOGIE

INTEN­SIV LB. JAPONEZA

AN SCO­LAR 20192020

NR.

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

1

ADAM N DELIA ELENA

9.64

2

IANCU T IOANA

9.62

3

VLĂDE­SCU RV ANDRA LUIZA

9.56

4

LUNGU D PATRISIA ȘTEFANIA

9.43

5

VELICU V ANDRA TEODORA

9.42

6

TUDOR M MIHAELA

9.39

7

POPESCU A ANA MARIA

9.16

8

POPESCU LPN ALEXAN­DRU BOGDAN

9.15

9

ENACHE SA MATEI ALEXANDRU

9.14

10

BARBU P TEODORA

9.11

11

BĂCANU M DANA MARIA

9.11

12

DINA M IOANA MARIA

9.09

13

VIANU V RALUCA MARIA

9.09

14

CUCU MG ALEXAN­DRA BIANCA

9.05

15

PLO­PEANU VI EDUARD ANDREI

9.04

16

RĂD­ULESCU GM MARGA CRISTIANA

9.04

17

CAZACU MP ALESSIA MARIA

9.03

18

CARPIUC C MARIA GEORGIANA

9.01

19

IONESCU NG DAVID PAUL

9.00

20

LEUCĂ ȘC ANA CRISTINA

9.00

21

NIŢU CM ALEXAN­DRA ŞTEFANIA

8.99

22

VLAD IC ALEXAN­DRU MARIAN

8.99

23

SIMA FO MAR­IUS ADRIAN

8.97

24

CREŢU-​RELENSCHI D ALEXANDRU

8.96

25

PARPALĂ G ANTO­NIA SIMONA

8.96

26

COMAN D RALUCA IULIANA

8.95

27

ANDREESCU CA SIMONA

8.93

28

BUCUR S IOANA ALEXANDRA

8.93

29

BACILA O ROBERTO-​MARIO

LOC SPE­CIAL

30

GHI­RAS­TAU TA CARLA-​BEATRICE

LOC SPE­CIAL

CLASA a IX-​a H

PRO­FIL UMANIST

SPE­CIALIZAREA STI­INTE SOCIALE

AN SCO­LAR 20192020

NR.

NUME SI PRENUME

MEDIA ADMITERE

1

BADEA S TUDOR LUCA

9.08

2

CARA­IANE C COSMIN

9.35

3

CIM­POERU L COSMIN

9.19

4

CON­STAN­TI­NESCU M ENOH

9.07

5

DINU RI CĂTĂLINA MARIA

9.05

6

DIȚU C RALUCA ALEXANDRA

9.3

7

FLO­RESCU M MARIA DIANA

9.34

8

HAR­TAC M COS­MIN ANDREI

LOC SPE­CIAL

9

ILIE PR MARIA ANTONIA

9.3

10

LIXAN­DRU D MARIA ALEXIA

9.11

11

LOGOV­ICEANU MD ANA LORENA

9.09

12

MARI­NESCU L RADU CRISTIAN

9.1

13

MIHAI I ELENA

9.16

14

MIREA IC ALEXAN­DRA IOANA

9.2

15

MOCANU CM ANDREI

9.13

16

MOCANU SN ANDREI CONSTANTIN

9.13

17

NEDU F ELISA FLORENTINA

9.06

18

OLARU S ALEXANDRA-​DENISA

LOC SPE­CIAL

19

OPRIȘAN G ȘTE­FAN ANTON

9.13

20

POPA MC IRINA ANDREEA

9.09

21

RADU A ALEXIA ANA

9.14

22

RADU ML IOANA ALEXANDRA

9.34

23

ROMAȘCO S NICOLE

9.12

24

ROŞU-​LIS M ALEXAN­DRU ŞTEFAN

9.34

25

SAFTA DA NAS­TA­SIA IULIA

9.09

26

SANDU FG ANDREAS GABRIEL

9.11

27

SORESCU F IOANA TEODORA

9.08

28

STRAT­U­LAT A MIHNEA

9.22

29

VLĂSCEANU S ALEXAN­DRU CASIAN

9.08

30

VOICULEȚ I AMALIA GEORGIANA

9.15